Vánoce jsou senzační

27. prosince 2011 v 22:45 | Lin |  Sdělení
Netěšila jsem se na Vánoce, vážně ne. Vlastně je nemám ani ráda. Ale teď, když jsou za mnou, říkám si: "Panebože, to bylo krásné!!"
Ne snad kvůli rodinné pohodě (to se u nás nevede) nebo vánoční atmosféře, ale (a teď budu znít jako pětiletá holčička) kvůli dárkům!!

Pochopili byste, kdybyste vedle sebe na posteli měli zbrusu nový polštářek s Joem Flanigenem a na stole první tři díly Upířích deníků... (za které vděčím sib a newkax. Děkuju ♥)

Neděli a pondělí (a více méně i noc mezi nimi) jsem strávila s hlavou zabořenou ve vampýrské literatuře pro mláděž.
Jak jsem zjistila, seriál si vzal z knižní předlohy jenom jména hlavních postav a ve zbytku si jede podle svého, takže ačkoli seriál znám, knihy mě překvapovaly od začátku do konce.


Když na konci druhého dílu Elena zemřela, říkala jsem si: "Cože??" A pak se vrátila jako upír.
Když na konci třetího dílu Elena zemřela znova, říkala jsem si: "COŽE?!" A to si říkám doteď. Čtvrtý díl zatím nemám (zato mám od rána pořádný absťák). Potřenuju další díly :D A v co nejbližší době si je chystám sehnat.

Když jsem uvažovala, jestli se budu zajímat o TVD i v knižní podobě, hodně lidí mi říkalo: "Jestli si nechceš znechutit seriál, nečti to." Teď nechápu proč. Ty dvě věci - knížku a seriál - si ani nemůžu spojit dohromady. Je to něco naprosto jiného; děj, postavy, prostě všechno se tam liší.

Co je lepší? Seriál. Nic proti knihám, ale během sledování těch tří řad jsem si zamilovala Stefana. A teď tady čtu o takovém tragéďákovi, že ani Edward (Twilight) by se s ním nemohl měřit. A to už něco znamená.

Mimo to propracovanost děje je v seriálu na trochu vyšší úrovni. Podle knih upír nemůže překročit tekoucí vodu. No to by se asi po městě moc neprošel (co třeba vodovodní trubky?!)

A co mě také zaskočilo - děj knih Upíří deníky se úplně liší od Stefanových deníků (doplňková knižní edice). Zde se děj drží spíše seriálu a odporuje původním knihám. První, co jsem udělala, byla kontrola autorů. Oboje napsala L.J.Smith. Tak nevím, co to do ní vjelo. Když už něco píšu, tak se toho snad držím, ne?

Ale nevadí, aspoň mi seriál nebude spoilerovat knihy, a naopak :) Asi by mě nebavilo číst něco, co už jsem viděla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kapi Kapi | Web | 30. prosince 2011 v 21:13 | Reagovat

Tobě se teď musí zatraceně dobře spát :D Mít vedle sebe tak nádhernýho chlapa celou noc hmmm :D

Já mám Vánoce ráda :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama