Prosinec 2013

Čekání se nevyplácí

27. prosince 2013 v 23:05 | Lin |  Sdělení
24.7.2011 jsem se tu rozplývala nad svým novým telefonem LG S310 Silver.

No, moc dlouho jsem se ze svého broučka neradovala. Stačila chvilka nepozornosti v autobuse, mobil mi vypadl z kapsy a já ho nikdy více neviděla. Že ho nemám jsem zjistila až doma. Sakra!! Okamžitě jsem šla na své číslo zavolat a zkusit štěstí. K mé nezměrné radosti to někdo zvedl. Řidič autobusu. Našel ho!! Měla jsem chuť mu padnout k nohám a děkovat. Domluvila jsem se s ním, že si pro telefon zajedu na nádraží. Jenže ouha. Než jsem tam dorazila, drahý řidič ho položil na stůl kanceláře a telefon mezitím někdo ukradl. Od té doby dotyčného řidiče k smrti nenávidím, i když mé rozumné já si je vědomo faktu, že nic z toho nebyla jeho chyba. Já ho ztratila a on se mi jen snažil pomoci. To, že to nevyšlo, je věc druhá.

Co jsem ale chtěla říci. Po ztrátě/odcizení LG S310 jsem si dočasně osvojila bratrovu starou Nokii 6300 s úmyslem, že až budu mít peněz nazbyt, koupím si znovu svého miláčka LG. Plán to byl perfektní. Trhlina se objevila až teď, když jsem se KONEČNĚ rozhodla si LG koupit. Na stránkách prodejce mě čekalo překvapení: PRODEJ UKONČEN.
Jak to?! Prošla jsem Zboží.cz, Heuréku, dokonce i bazary, plně odhodlaná svého LG získat za každou cenu. Nic. Fenomén LG S310 skončil. Proč? Protože zatracený výrobce LG se začal specializovat POUZE na ty pitomé dotykáče a všechno ostatní stáhl z prodejních pultů!!! Chtělo se mi brečet - více než rok se těším, až ho budu znovu mít. A pak se dozvím tohle :'( Není to fér

Dangerous (new song from Hydra)

27. prosince 2013 v 22:46 | Lin |  Within Temptation - Videos
Within Temptation zveřejnili další skladbu ze svého 6.studiového alba (Hydra), které vyjde posledního ledna 2014. V pořadí je to již 5. píseň, kterou skupina svým fanouškům předběžně dala :)

Na této skladbě se kromě Sharon podílel také hostující zpěvák Howard Jones. Spolu vytváří sehranou dvojku, kterou je radost poslouchat. Přesto mám z Dangerous spíše smíšené pocity. Od WT jsem zvyklá na emotivnější a po hudební stránce výraznější díla. Zatím ale nechci vynášet žádné předčasné soudy, dokud si písničku v klidu celou neposlechnu. V tuhle chvíli mi brání Lord of the Rings v televizi DAJTO, kterého bych hlasitým pouštěním videa rušila (LOTR je film, který ani po sté nesmí být rušen!!!), což by štvalo nejen mě, ale především zbytek osazenstva této místnosti :) Takže jsem si Dangerous pustila jen velmi tiše, tudíž může být můj dojem zkreslený...

Lindsey Stirling (no ordinary violinist)

26. prosince 2013 v 14:23 | Lin |  Lindsey Stirling - News
256x256 Обои lindsey stirling, линдси стирлинга, скрипка, брюнетка, эмоции, майкаVzpomínáte na dobu, kdy svět hudby ovládala thajská houslistka Vanessa Mae? Kdo by to řekl? Přelom 20. a 21. století a lidé všech věkových kategorií sedí u magnetofonů a poslouchají tóny houslí.

Jasná hvězda Vanessy má nyní konkurenci. Nu pomyslné hudební nebe stoupá mladá dívčina z Kalifornie. 27-letou Lindsey Stirling poznal celý svět díky soutěži "Amerika má talent" v roce 2010. To už ale 3 roky skládala vlastní hudbu, pořádala veřejná vystoupení a natáčela hudební videa na YouTube.

Minulý rok vydala první oficiální album "Lindsey Stirling" obsahující její práci za poslední dva roky. 12-stopové album zahrnuje jak vlastní hudbu, kterou si Lindsey sama píše, tak remaky. V letošním roce bylo album aktualizováno a řadu dalších skladeb - mezi nimi např. remake "My Immortal" od Evanescence nebo "Radioactive" od Imagine Dragons. V jejím díle najdeme i skladby, na nichž spolupracovala s osvědčenými interprety (John Legend → All Of Me; Pentatonix → Radioactive; Tyler Ward → Some Kind Of Beautiful, ...).

Proč Lindsey představuje pro legendární Vanessu konkurenci?
Myslím, že stačí, abyste si pustili jedinou skladbu, a pochopíte. Lindsey je nejen virtuózní houslistka, která se s smyčcem v ruce už snad narodila, ale také vyjímečná tanečnice plná temperamentu, nadaná skladatelka a navíc nesmírně sympatická a přirozená slečna. Prostě žádná namyšlená primadonna :)

Na výsluní se hřeje teprve třetím rokem a už teď dokázala, že není jen nějakou obyčejnou houslistkou. Kromě toho nepohybuji, že tohle je teprve začátek. Ještě toho můžeme od této Kaliforňanky spoustu očekávat :)

Lindsey Stirling (rozestník)

26. prosince 2013 v 13:48 | Lin
... News

... Photos

... Videos

Within Temptation - album Hydra (2014)

13. prosince 2013 v 19:19 | Lin |  Within Temptation - News
31.1.2014 bude svět bohatší o šesté studiové album nizozemské symfonik-metalové skupiny WT, skupiny mého srdce :)
Už teď je známo, že se v obsažených písních objeví bývala frontwoman Nightwish - Tarja Turunen - a několik dalších hostů.


Rovněž je zveřejněn i oficiální tracklist:
1. Let Us Burn
2. Dangerous
3. And We Run
4. Paradise (i když poté, co WT přezpívali Paradise od Coldplay se možná spíš uchytí alternativní název What About Us)
5. Edge of the World
6. Silver Moonlight
7. Covered by Roses
8. Dog Days
9. Tell Me Why
10. Whole World Is Watching
+ 11. Radioctive (originál: Imagine Dragons)
+ 12. Summertime Sadness (originál: Lana Del Ray)
+ 13. Let her Go (originál: Passenger)
+ 14. Dirty Dancer (originál: Enrique Iglesias)
+ 15. And We Run
+ 16. Silver Moonlight
+ 17. Covered By Roses
+ 18. Tell Me Why

Kromě zahrnutých remaků, které WT nahráli v rámci akce 'WT Fridays', jsou dostupné již čtyři skladby.

PARADISE (feat. Tarja) Z dosud zveřejněných asi nejlepší písnička. Bože, Sharon je prostě úžasná! Ve vší úctě k Tarje musím ale konstatovat, že bych tuhle písničku viděla (slyšela) raději pouze v podání Sharon, která jako zpěvačka je mně osobně podstatně příjemnější a z jejích úst věřím textu mnohem víc, než úst Tarjiných

All Time Low - Don't Panic (it's longer now!)

13. prosince 2013 v 18:44 | Lin |  All Time Low - Videos
Nejposlednější album z dílny baltimorské pop-punkové hudební skupiny Don't Panic (2012) se letos dočkalo rozšíření :) Původní počet 12 skladeb tak vyskočil rovnou na číslo 16. A kdo by si myslel, že All Time Low přidali do svého úspěšného alba jen jakýsi přebytek, jehož kvalitou si nebyli jisti a proto ho do původní verze raději nezahrnuli, je na omylu. Písně v čele s "A love Like War" jsou chytlavé, plné nápadu a báječně zazpívané.

A LOVE LIKE WAR byla vypuštěna do světa jako první. Z celé řady je asi nejenergičtější.

Solamente vos

9. prosince 2013 v 20:35 | Lin |  Natalia Oreiro - News
Tak brouzdám po internetu... A co nevidím: Natalia má novou písničku?

Jej, jak to, že to nevím?!
Tak počkat...

Natalia má DVĚ nové písničky?

TŘI?
...
DESET?

Zatraceně, jak mi tohle mohlo uniknout? A proč mají všechny tak divné video...? Ona má nový film?

ONA MÁ NOVÝ SERIÁL?!

Ano, počátkem letošního roku vyšel pilotní díl nového argentinského seriálu Solamente vos (Only You). Stále se natáčí, plánováno je 160 epizod. Naty má hlavní ženskou roli, temperamentní kadeřnice Aurora, která se touží stát matkou (jak jsem ale z těch kusých informací pochopila, její milenec toto nadšení nesdílí). A podle videí na youtube tam pořád zpívá. V nějakém baru. A vždycky v publiku stojí její přítel a šokovaně na ni hledí (možná by bylo fajn umět španělsky, abych rozuměla, CO to vlastně zpívá... Pak by to snad dávalo větší smysl). Taky nechápete, proč jako kadeřnice s mateřskými pudy tráví celý seriál v baru s mikrofonem v ruce? O tom se nikde nic nepíše.. Budu se na to muset podívat :)